MEESKOND

REGISTREERI OMA LAPS KORVPALLIKOOLI LIIKMEKS

SUURTOETAJA

TOETAJAD

SPORDIARENID

Korvpall on Eesti Maaülikoolis elanud üle nii hiigelaegu, kui viibinud ka tõelises madalseisus. 1960-ndatel aastatel oli tollasel EPA Spordiklubil eriline koht Eesti korvpalli edendamisel. EPA võimla baasil arenes Eesti esindusmeeskond Tartu „Kalev”. Meeskond tuli nii Eesti meistriks kui ka karikavõitjaks. Spordiklubi juurde moodustatud spordikooli treenerite kaader oli aukartustäratav: Ilmar Kullam, Harri Russak, August Sokk ja Arne Laos. EPA spordikoolist alustas oma edukat korvpallurikarjääri olümpiavõitja Tiit Sokk.

 

Treener Jüri Viigipuu võttis 1994. aastal praktiliselt harrastuskorvpalluritest koosneva meeskonna juhendamise enda õlule. Hooajal 1996/97 jõudis meeskond üle pika aja esiliigasse ning järgmisel aastal juba esiliiga etteotsa. Edukate hooaegade tagajärjeks oli see, et Eesti Korvpalliliit tegi EPMÜ Spordiklubile pakkumine osaleda meistriliigas, kuid tollel ajal finantsressursi puudumisel loobuti sellest pakkumisest. Hiljem mängiti vahelduva eduga esiliigas ja teises liigas, kus kõige lõpptulemuseks püsiti II liiga tagumises otsas päris mitu aastat.

 

2010. aastal võttis Esko Tõnisson meeskonna juhendamise enda õlule ja tänaseks on sportlik tase suuresti tõusnud ja võiks öelda, et Eesti Maaülikooli korvpall laieneb jõudsalt. Toimib naiste võistkond, kes areneb ja täieneb erinevate mängijatega. Meeskondi, kes saavutusi ihkavad on kaks - esindus- ja duubelmeeskond.

 

2018. aastal on loodud spordiklubist eraldi kehana korvpallikool, kes peaks väiksemaid huvilisi korvpallipisikuga nakatama ja järeltulijaid peale kasvatama nii naiskonda, kui meeskonda. Eesmärgiks on arendada korvpalli just Tartu linna ümbruses ja pigem maakohtades. Korvpallikoolis toimub tegevus hetkel Tartu linna ümbruse koolides nagu Ülenurme, Kõrveküla, Nõo ja Ilmatsalu, samuti üritatakse noortega tööd arendada Eesti Maaülikooli spordihoones, mis jääb suhteliselt linna piirile.

 

Varasemalt on korvpalli tase sõltunud Eesti Maaülikooli sisse astuvatest tudengitest, tänaseks me suuname tudengeid Eesti Maaülikooli ja meie korvpallisüsteemi ning arendame neid ise. Kõigil on võimalus leida endale läbi korvpalli sobilik võistkond mängu paigaks ja kõrghariduse teekond Eesti Maaülikoolis.