Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid pidi napilt alla vanduma KA Tallinna Kalevile.

Kolmapäeva, 12.12.2018 õhtu põnevuslahingus Lasnamäe Sportmängude Majas kohtusid KA Tallinna Kalev/TLÜ ja Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid, kus maaülikool pidi vastu võtma napi 88:87 kaotuse.

Avapoolajal hetkeks 12 punktiga juhtinud Eesti Maaülikool andsid poolajaks vahe tagasi ja pikemale pausile mindi sisuliselt viigiseisult. Kolmandal veerandajal toimus punkt-punkti heitlus ja kumbi meeskond ei saanud oma ründemängu väga hästi tööle ning otsustavale neljandikule mindi vastu Esko Tõnissoni hoolealuste 66:62 juhtimisel.

Neljandal veerandajal sai paremini minema Eesti Maaülikool, kui Ott Toomsalu korv viis Maaülikooli neljanda veerandi alguses 74:64 ette, kuid seejärel eksisid maaülikooli pallurid lihtsates olukordades ja väljakuperemehed tegid kahe minutiga 13:4 spurdi. Järgnevatel minutitel toimus võitluslik ja jõuline punkt-punkti mäng, kus skoori tehti vaheldumisi. Tallinna Kalevi poolt tabas 2 minutit enne normaalaja lõppu Vehmanen kolmense  ja viis kodumeeskonna 87:84 juhtima. Joosep Russak suutis kolmesest mängu viigistada, kuid eksis järgmisel rünnakul sooritatud vabalt visatud kaugviskel, mis võinuks mängu saatuse otsutada maaülikooli kasuks.

Lõpusekunditel võttis Kalevlaste tähtsaima pealeviske Kiur Akenpärg, kuid ka tema kolmene ei leidnud sihtmärki.  Hooga ründelauada jooksnud Käämer sai õhust ründelauapalli ja sooritas pealeviske, mis ei tabanud, kui kelle vastu vilistati kohtunike poolt viga Jaagup Russak.  Kui Käämer vabaviskeid viskama läks näitas mängukell 0,6 sekundit lõpusireenini. Käämer eksis esimesel viskel, kuid tabas teise. Pärast Maaülikooli minutilist mõttepausi sai Joosep Russak veel kiirele kaugviskele minna, kuid eksis buzzerbeateril.

Joosep Russak viskas Maaülikooli eest 22 punkti, hankis 5 lauapalli, jagas 7 korvisöötu ning sooritas 4 vaheltlõiget. Jaagup Russak toetas meeskonda 17 silmaga. Gert Kaldmäe panuseks jäi seekord 13 punkti, 8 lauapalli ja 4 söötu. Ott Sellis (11 punkti) jõudis samuti kahekohalise skoorini.

Tallinna Kalevi tulemuslikeim oli pea eksimatult tabanud Marcus Merimaa 23 punktiga (kahesed 5/5, kolmesed 3/4, vabavisked 4/4). Eelmises kohtumises nulli peale jäänud Kiur Akenpärg tõi 20 silma.